Buradasınız
Ana Sayfa > Sinema > Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

Purchase Phentermine 37.5Mg Letters from Iwo Jima

 

 

http://baxtmodels.com/en/modelo/sarahi/?_wpcf7_is_ajax_call=1 Yönetmen: Clint Eastwood
Senaryo: Paul Haggis ,  Iris Yamashita
Yapımcı: Clint Eastwood, Paul Haggis, Steven Spielberg
Oyuncular: Ken Watanabe, Kazunari Ninomiya, Tsuyoshi Ihara, Ryo Kase, Shido Nakamura,
Hiroshi Watanabe, Takumi Bando, Yuki Matsuzaki, Takashi Yamaguchi, Eijiro Ozaki, Nae Yuuki, Nobumasa Sakagami, Akiko Shima,
Yoshi Ando, Lucas Elliott, Mark Moses, Roxanne Hart
http://clitheroeplastics.co.uk/release-notice-from-the-new-teacher-to-parents/ Süre: 141  Dk.
Müzik:   Kyle Eastwood, Michael Stevens
http://leamingtonhistory.co.uk/12345.php Ülke: ABD
Türü: Dram, Tarih, Savaş
Yapım yılı: 2006
http://rossmontgomery.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1558479757.5187790393829345703125 Yayınlanma tarihi: 15 Kasım 2006 (Japonya)
Dil: Japonca, İngilizce

 

Konusu: Filme esin kaynağı olan konunun Iwo Jima’da mağaralarda ve yerde gömülü olan eski Japon askerlerine ait olan mektuplardan kaynaklandığı söylenmektedir. Iwo Jima Muharebesi’ne katılan komutanlar ve askerlerin hayatlarının bu bölümlerinden ve geçmişlerinden kısa kesitler yansıtılmaktadır. Film tamamen Japonca olarak çekilmiştir.
Filmin kahramanlarından Saigo aslen memleketinde bir fırıncıdır ve bu adanın savunulmasına çok da inanmıyor gözükmektedir. Kutsal topraklar olarak değerlendirildiğinden, bu fikrini açıkça seslendirememektedir. Arkadaşları ile bu konuda olan konuşmaları sonucu ise Yüzbaşı Tanida tarafından dövülerek cezalandırılmıştır. Bu arada bölgeye komutan olarak da General Kuribayashi gelir. Yapılan tetkiklerde plajda mevziler oluşturmak yerine Suribachi tepesinde mevzilenmeye karar verilir. Kuribachi’nin eski bir arkadaşı olan General Nichi bir akşam yemeğinde ordularının hiç de iyi durumda olmadığını, ana filonun batırıldığını anlatır. Adaya herhangi bir destek gelemeyeceğini haber verir. Adada bir de dizanteri salgını başlamıştır. Mağaralarda temiz su ve yiyecek olmaksızın yaşayan askerlerden bir kısmı da bu hastalık nedeni ile kaybedilir.
Diğer bir asker ise, adaya yeni gelen ve bir askeri akademiyi bitirmiş olan Shimizu’dur. Arkadaşları tarafından önce aralarına yollanmış bir ajan sanılan Shimuzu önceden Japonya’da şehir devriyesi gezen bir askerdir. Savaş esnasına evine Japon bayrağı asmayan bir ailenin çok havlayan köpeğini öldürmesi için üstü tarafından görevlendirmiş ve köpeği öldürmeyince bu adaya gönderilmiştir. Amerikan saldırısı başladığında askerlere yerlerini bırakmamaları ve gereğinde ölmeleri emredilmiştir. Nitekim bir süre sonra tepeye Amerikan birlikleri ulaşır ve bölgedeki Japon askerleri el bombalarının pimlerini çekerek intihar etmeye başlarlar. Filmin devamında Saigo’nun arkadaşları ile beraber emirlere karşın adanın içlerine doğru çekilişi ancak tüm Japon ordusunun trajik bir biçimde eriyişi gözler önüne serilmektedir.
Where To Buy Phentermine Hcl 37.5 Mg Kaynak: Vikipedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: arzukervan

Bir cevap yazın

Top