Hakkari’de son yılların en ağır terörist saldırısı düzenlendi.
Yüksekova ve Çukurca’daki eş zamanlı terör saldırılarında çok sayıda asker şehit oldu. İlk bilgilere göre saldırılarda 26 şehit, 18 yaralı olduğu belirtiliyor.
Gece 1’de başlayan çatışmalar iki ayrı bölgede, Yüksekova ve Çukurca’da yoğunlaştı. Teröristler tarafından aynı anda 8 ayrı hedefe saldırı düzenlendi. Çatışmalar sabah 5’e kadar sürdü.

Saldırıya uğrayan askeri birliklerin çoğu sınıra yakın bölgelerde bulunuyor. Teröristlerin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Irak’a kaçtığı ifade ediliyor. Teröristlerin kaçış istikametleri vuruluyor.
SAVAŞ UÇAKLARI HEDEFLERİ VURUYOR
Çatışmalar yer yer sürerken, bölgeye sabah saatlerinde hava destekli bir operasyon başlatıldı. Operasyonlar bölgede yoğun olarak devam ediyor.
Diyarbakır’dan kalkan savaş uçakları Kuzey Irak’taki hedefleri vuruyor.
REUTERS: ASKERLER KUZEY IRAK’A GİRDİReuters haber ajansı, Türk askerlerinin sıcak takiple Kuzey Irak’a girdiğini duyurdu. Reuters, askerlerin sınırdan 3-4 km içeri girdiğini kaydetti.

Haberin devamını siteden okuyabilirsiniz.

Kaynak: ntvmsnbc.com
YETER!… Valla sabah sabah artık söylenecek laf kalmadı yıllardır çekilen bu acı yeter! 26 tane vatan seven genç sırf vatanı uğruna üç beş İTin yüzünden bizim için yok artık. Biz ne yapıyoruz peki yok sigara zammı yok fatmagül yok bilmem ne. Artık söylencek söz bulamıyorum içimde sadece derin ve keskin bir üzüntü var.Yüce Rabbim tüm şehit ailelerine dayanma gücü versin İnşallah.

vkopuzoglu