0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

Manga’nın Adı: Deadman Wonderland

Diğer Adları: デッドマン・ワンダーランド
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Drama, Doğaüstü Güçler
Cilt Sayısı: 6+ Devam Ediyor
Yayım Tarihi: -/–/2007
Yayınevi/Dergi: Shonen Ace, Kadokawa Shoten
Türkiye’de: Yayımlanmadı
Yazar/Çizer(Manga-Ka): Jinsei KATAOKA, Kazuma KONDOU
 
Yıl 2023 Japonya…
On yıl önce Tokyo’nun %70 i büyük depremde sular altında kalmıştır. Depremden sağ kurtulanlardan olan Ganta İgarashi o yıllara ait pek bir şey hatırlamamaktadır. Yeni hayatına ve arkadaşlarına alışmaya çalışan Ganta, 14 yaşında Nagano Prefecture Ortaokuluna giden bir çocuktur. Alışmaya çalıştığı sıradan hayatı bir gün camda beliren “Kırmızı Adam” sayesinde alt üst olur. Kırmızı adam Ganta’nın tüm arkadaşlarını katliamdan geçirmiş, Ganta’yı hayatta bırakıp göğsüne kırmızı bir kristalle vurarak ortadan kaybolmuştur. 

Bu olaydan sonra hastanede gözlerini açan Ganta hala olayın şoku içersindedir. Polis ise, Nagano Prefecture Ortaokulunda ki 21 kişinin katilini Ganta olarak belirlemiştir. Mahkeme de Ganta’yı idam cezasına çaptırarak Tokyo’nun yeniden kalkınmasını ve turist çekmesini sağlamak için yapılan Deadman Wonderland Hapishanesine yollamıştır. 

Esrarengiz “Kırmızı Adam” yüzünden tüm hayatı alt üst olan Ganta olan bitene hala anlam verememektedir. Bir an önce o “Kırmızı Adam”ı ne pahasına olursa olsun yakalayıp hesap soracak ve masumiyetini ispatlamaya çalışacaktır. En azından içinde bulunduğu durumda ki tek planı budur. Ancak işler hiçte Ganta’nın umduğu gibi gitmeyecektir.Deadman Wonderland, sandığı gibi sıradan basit bir hapishane değildir. Hapishane içinde türlü kirli işlerin döndüğü, ölüm kalım mücadelesi verilen ve canlı yayın yapan birçok tehlikeli yarışmaların düzenlendiği pis bir yerdir. 

Bunca karmaşanın içinde birde kendisinin tanımadığı ama, onunla uzun yıllar boyunca arkadaş olduklarını iddia ettiği Shiro adında nerden çıktığını anlayamadığı bir kızla da karşılaşmıştır. Acaba Ganta burada sağ kalabilecek ve “Kırmızı Adam” ı bulup masumiyetini ispatlayabilecek midir?


2007 yılında yayın hayatına başlayan ve hala da devam eden Deadman Wonderland ilginç konusu ve güzel çizimleriyle insanı cezbediyor. Hikâyesini Jinsei KATAOKA, Çizerliğini ise Kazuma KONDOU yapmakta olan seri gayet başarılı bir ivme yakalamış durumda. Eğer kana karşı bir zafiyetiniz yoksa sizleri yer yer bol kanlı sahnelerle baş başa bırakıyor Deadman Wonderland. 

 

İlk önce çizgiromanların yanı sıra çoğu mangada ilk üç beş sayfa renkli olup diğerleri renksiz olması sizi yanıltmasın sakın. Siyah beyaz ortama geçtiğindede renkli ortamdaymış gibi gayet başarılı ve etkileyici çizimlere sahip Deadman Wonderland.
Eğer bu tarz konulardan hoşlanıyorsanız sağdan sola doğru okunan bu mangayı kesinlikle tavsiye ederim beğeneceğinize eminim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir