0 0
Read Time:1 Minute, 54 Second

Evet tek kelimeyle tam bir faciaydı. Filmin en iyi kısmı görsel animasyonları ve karakter tasarımı sadece bu başka bir şey yok.

Günümüz teknolojisiyle çok daha iyi ve harika bir iş çıkarılabilecekken markayı nasıl rezil ederiz de kendimizi aleme güldürürüz konulu bir çalışma olmuş resmen.

Bir kere karakter arka planları ve motivasyonları o kadar düşük ve yüzeyseldi ki anlatabilecek kadar bile çok değildi.

Hikâyenin kurgulanması kötüydü, islenişi çok sıradandı. Hikâye desen hani serinin hayranları oturup yazsa cidden şu filmden on kat daha güzel bir köken hikâyesi çıkacağına %100 eminim.

Dünyanın en zeki insanlarından biri olan Victor Von Doom’u anca bu kadar rezil ve çok ucuz bir motivasyon sahibi olarak gösterilebilirdi. Hani Örümcek Adam 3’teki Venomdan bile çok kötüydü. Dr. Doom’un en temel özelliği çok zeki olması ve sahip olduğu belli başlı değer ve çıkarları sayesinde bu kadar çok iyi bir kötü karakter pozisyonundadır. Motivasyonu desen çok doyurucu ve tatmin edici seviyededir. Ama burada ki Dr. Doom oyuncak robottan farksızdı, ne doğru düzgün bir karakter gelişimi var , ne de kötü olabilecek bir motivasyonu tam bir rezalet.

Temizlik robotu kılıklı Doom

Fantastik Dörtlü ekibi de aynı şekilde Ben’in hiç adam gibi repliği bile yoktu yahu HULK’un bile daha sağlam replikleri var be valla zahmet etmişsiniz iki üç cümle yazmışsınız onu da yazmasaymışsınız.

Reed, Sue ve Johnny desen hepsinin karakter alt metinleri o kadar kötüydü ki tv dizisi olsa anca eh işte idare eder tarzındaydı. Senaristler bunun bir film olduğunu unutmuşlar sanırım.

Cidden bunu yazarken hiç mi biri siz napıyorsunuz bu nasıl senaryo demedi? Yahu hiç mi serinin çizgi romanlarını okumadınız? Az araştırsaydınız, en azından 2005 versiyonunu seyredeydiniz de öyle yapaydınız. Cidden rezalet bir film olmuş zor olanı başarmışlar tebrik etmek gerekir.

Son olarak 2005 yapımı olan Fantastik Dörtlü yapımı bu filmden on gömlek daha iyi bir yapım. Başta komik tasarımlı Ben Grimm olmak üzere her ne kadar görsel anlamda geri planda olsa da, bu yeniden yapımına göre hikâye ve anlatım olarak çok daha iyi bir işti diyebilirim. Tamam Ioan Gruffudd , Jessica Alba , Michael Chiklis , Chris Evans , Julian McMahon oynadıkları filmde çok harika bir iş değilse de, başarılı oyuncu kadrosuyla zamanına göre gayet yeterliydi. Ayrıca oyunculuklarından da büyük keyif almıştım. En azından 2015 yapımında ki gibi acemi ve zoraki oyunculuklardan çok çok daha iyi bir oyunculuk sergilemişlerdi ve seyretmesi oldukça keyifliydi diyebilirim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu
info@klavyeizi.com

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir