0 0
Read Time:59 Second

Hakkari’de son yılların en ağır terörist saldırısı düzenlendi.
Yüksekova ve Çukurca’daki eş zamanlı terör saldırılarında çok sayıda asker şehit oldu. İlk bilgilere göre saldırılarda 26 şehit, 18 yaralı olduğu belirtiliyor.
Gece 1’de başlayan çatışmalar iki ayrı bölgede, Yüksekova ve Çukurca’da yoğunlaştı. Teröristler tarafından aynı anda 8 ayrı hedefe saldırı düzenlendi. Çatışmalar sabah 5’e kadar sürdü.

Saldırıya uğrayan askeri birliklerin çoğu sınıra yakın bölgelerde bulunuyor. Teröristlerin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Irak’a kaçtığı ifade ediliyor. Teröristlerin kaçış istikametleri vuruluyor.
SAVAŞ UÇAKLARI HEDEFLERİ VURUYOR
Çatışmalar yer yer sürerken, bölgeye sabah saatlerinde hava destekli bir operasyon başlatıldı. Operasyonlar bölgede yoğun olarak devam ediyor.
Diyarbakır’dan kalkan savaş uçakları Kuzey Irak’taki hedefleri vuruyor.
REUTERS: ASKERLER KUZEY IRAK’A GİRDİReuters haber ajansı, Türk askerlerinin sıcak takiple Kuzey Irak’a girdiğini duyurdu. Reuters, askerlerin sınırdan 3-4 km içeri girdiğini kaydetti.

Haberin devamını siteden okuyabilirsiniz.

Kaynak: ntvmsnbc.com
YETER!… Valla sabah sabah artık söylenecek laf kalmadı yıllardır çekilen bu acı yeter! 26 tane vatan seven genç sırf vatanı uğruna üç beş İTin yüzünden bizim için yok artık. Biz ne yapıyoruz peki yok sigara zammı yok fatmagül yok bilmem ne. Artık söylencek söz bulamıyorum içimde sadece derin ve keskin bir üzüntü var.Yüce Rabbim tüm şehit ailelerine dayanma gücü versin İnşallah.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “Hakkari Çukurca ve Yüksekova da hain saldırı 26 vatansever gencimiz ŞEHİT!

  1. İlk okulda bir sürü Kürt kökenli arkadaşım vardı.. Hiç problem yaşamadım. Aksine beni koruyup kollardı hepsi.. Liseye geçtim. Yine Sınıftaki erkeklerin hepsi Ben hariç Kürt kökenliydi. Kardeş gibiydik. Benim sahip olduğum her hakka istisnasız sahip olduklarını düşünüyorum. Şimdi diğer yandan onca sene aynı sınıfta okuduk, birlikte kavgalara girdik hiç bi ayrı gayrı olmadıda nedir bu teröristlerin savunduğu haklar.. Nedir bizi ayıran, bölen.. Kimin oyunudur. Kimin çıkarlarına hizmet eden bir gruptur bu pkk. Bu ülke kazanılırken omuz omuza savaşan millet Türk milleti neden şimdi birbirini öldürür oldu?. Atatürk milliyetçiliği "Irk dil din ayrılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan ve ben Türküm diyen herkes Türktür!" diyerek, bu vatanı omuz omuza savunan her bir vatandaşı kökeni ne olursa olsun bir birinden ayırmadan "tek vücut" olarak ele alır. Dahada bi şey demiyorum. Allah Şehit ailelerine Sabır, Tüm Türkiye'ye güç, kuvvet versin. Vatanı ve milletimizi karanlık emellerden korusun!

  2. Amin İnşallah. Valla bende anlamıyorum yıllar önce omuz omuza yaşayan millet şimdilerde birbirlerini boğazlar oldu.
    İş yerinde bize gelen tır şöförlerinden biri vardı şöyle anlatmıştı:
    Orda bu pkk şerefsizleri baskın yapıyormuş köylere ve diyorlarmış ki ya bir çocuğunu bize verecen ya da tüm hepinizi öldürürüz diye. Aile de çaresizce bir çocuğundan feragat etmek zorunda kalıyormuş. Saçmalığa bak ya şerefsizler. Daha önceleri bu sorun nerdeyse bitme aşamasına gelmişti yine hortladı şerefsizler. Artık hangi şerefsiz kişiler ya da ülkeler destekliyorsa… neyse.
    Yüce Rabbim Şehitlerimize rahmet, o acılı ailelere dayanma gücü verir İnşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.