0 0
Read Time:3 Minute, 21 Second
High School Of The Dead Op Full

Powered by mp3skull.com
Selam bu  animeye artık kıysısından köşesinden bulaşmayan kaldı mı hala bilmiyorum ama, 2.sezonunu beklediğimiz şu  günlerde  daha henüz animesine ve mangasına bulaşmamış ya da kararsız kalmış arkadaşlar için  geniş bir tanıtım hazırlamaya çalıştım umarım hoşunuza gider hepinize bol  anime ve mangalı güzel günler dilerim.

High School Of The Dead 
(manga)
Diğer Adları:  学園黙示録 , Gakuen Mokushiroku 
Tür: Aksiyon, Gerilim, Doğaüstü Güçler, Ecchi
Cilt Sayısı: 7+ Devam Ediyor
Yayım Tarihi: 01/03/2007

Yayınevi/Dergi: Dragon Age, Fujimi Shobo 

Yazar/Çizer(Manga-Ka): Daisuke SATOU, Shoji SATO (manga artist)
High School Of The Dead 
(anime) 
Diğer Adları:  学園黙示録 , Gakuen Mokushiroku
Tür: Aksiyon, Gerilim, Doğaüstü Güçler, Ecchi 
Bölüm: 12 
 Ülke:Japonya
Firma/Stüdyo: Mad House Studios 
 Yönetmen: Araki Tetsurou 
Orijinal Eser: Daisuke SATOU, Shoji SATO (manga artist)
Müzik: Wada Takafumi 
Kategori: Tv Serisi 
Yapım Yılı: 2010
Karakter Tasarımı: Tanaka Masayoshi  
Serinin Kompozisyonu: Kuroda Yousuke
Baş Animasyon Yönetmeni: Tanaka Masayoshi, Ochiai Hitomi

 

İlk önce şunu belirtmek istiyorum ki anime ile mangasını karşılaştırmayacağım. İkisi de birbirinden farklı mecralar, bırakalım farklı farklı takılsınlar ne diye karşılaştırmaya çalışalım ki Allah Allah 🙂
Fujumi Akademisi öğrencisi Komuro Takashi, okulun bahçesine doğru bakarken birden yabancı birinin okul kapısına vurduğunu görür ve öğretmenlerin olaya müdahale ettikleri sırada  yabancı adam tarafından öğretmenlerden birinin aniden kanlar içinde yere düştüğünü ve o da aniden yanında ki öğretmenin boynundan ısırdığını görmesiyle şoka uğrar.Hemen sınıfa girerek çocukluğundan beri sevdiği kızı okuldan uzaklaştırmaya karar verir ve en yakın arkadaşı da onlara katılır. Sınıftan ayrıldıkları sırada “onlar” dan artık her yerde olduklarını görürler.Bir an önce ne olup bittiğini anlamak için  okulun çatısında ki gözlem evine doğru kaçmaya başlarlar. Ve böylece aksiyon dolu hikâyemiz başlar.

 Peki nedir bu “onlar” denen önüne gelen her insana saldıran şey? Bildiğimiz gibi aslında “onlar” diye geçen varlıklar zombilerdir. Sebebi bilinmeyen ölümcül bir hastalık sonucu insanların ısırılanları zombiye dönüşmektedir ve sadece kafalarından öldürücü darbe aldıkları vakit ölmekted…-pardon zaten ölüler şöyle diyelim biz- kafalarından aldıkları darbeler sonucunda durdurulmaktadırlar.

 

Daisuke SATOU, Shoji SATO ‘nun emeklerinden meydana gelen High School Of The Dead  aksiyon ve ecchi sahnelerinin önde olduğu keyifli bir yapımdır. İlk manga olarak yayın hayatına başlayan ve 7.cildi ile devam eden seri daha sonra 12 bölümlük animesini de hayranları ile  buluşturmuştur. Hikâyenin temel konusu anime ve mangada büyük çoğunlukla aynı olsa da arada bazı yerler farklılık göstermektedir.

Göze hoş gelen çizimlerini animede de başarılı bir şekilde uyarlayan ekibin mangası Fujimi Shobo tarafından basılan Dragon Age adlı manga dergisinde yayınlanmaktadır. Animesi ise Mad House tarafından yapılmıştır.

High School Of The Dead’in müzikleri de seriye çok iyi ayak uydurmakla birlikte hareketli açılış şarkısı insanı çok iyi havaya sokmayı gayet iyi başarmaktadır. Özellikle de animenin gelişen olay seyrine göre çalmaya başlayan her bölümde ki birbirinden farklı aksiyon, duygusal, gerilim yüklü kapanış şarkılarıyla da diğer anime serilerinden ayıran güzel bir özelliği olarak sayabiliriz.

Son olarakta mangasının geçtiğimiz Nisan ayında tekrar devam etmesiyle birlikte, yine Nisan ayının sonunda çıkmış olan ve daha önce de bu sayfalardan sizlere duyurduğumuz konu olarak vasat ama ecchinin tavan yapmış olan OVA sından sonra büyük bir hevesle 2.sezonunun çıkacağını da bu OVAnın sonunda duyurduklarını tekrar hatırlatıp karakterlerimizi kısaca tanımaya geçelim.

 

Eğer kararsızlığınız bu yazının sonunda gittiyse ya da  bu aksiyon dolu animeyi arşivleyip tekrar seyretmek istiyorsanız sizi hemen aşağıya alalım o zaman. Hepinize şimdiden iyi seyirler…

[NY] High School Of The Dead Bölüm 1

[NY] High School Of The Dead Bölüm 2

[NY] High School Of The Dead Bölüm 3

[NY] High School Of The Dead Bölüm 4

[NY] High School Of The Dead Bölüm 5

[NY] High School Of The Dead Bölüm 6

[NY] High School Of The Dead Bölüm 7

[NY] High School Of The Dead Bölüm 8

[NY] High School Of The Dead Bölüm 9

[NY] High School Of The Dead Bölüm 10

[NY] High School Of The Dead Bölüm 11

[NY] High School Of The Dead Bölüm 12

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.