0 0
Read Time:2 Minute, 48 Second

O akşam Keita yanında ki tuhaf kıza ramen ısmarlayarak hayatının artık bir daha eskisi gibi olamayacağını nerden bilebilirdi ki…

Kurokami: The Animations
Diğer Adları:  黒神 The Animation, Black God
Tür:  Fantastik, Aksiyon, Drama
Bölüm: 23
Ülke: Japonya
Firma/Stüdyo: Sunrise
Yönetmen: Tsuneo KOBAYASHI
Orijinal Eser: Dall-Young LIM, Sung-woo PARK
Müzik:              Ishikawa Tomohisa
Kategori: Tv Serisi
Yapım Yılı:  2009
Senaryo: Reiko YOSHIDA
Animasyon:  Hiroyuki NISHIMURA
Dizayn:  Hiroyuki NISHIMURA, Tsutomu SUZUKI


    Olaydan birkaç gün sonra eve geldiğinde ramen dükkânında gördüğü aynı tuhaf kızı görünce şaşkınlığını gizleyemez.  Kıza çok sert davranır ve evinden kovar. Lakin gönlü buna el vermez ve daha önce mototsumitama olduğunu ve adının Kuro olduğunu öğrendiği kızı bulup yemeğini vermek ister. Keita mototsumitama olan kızı bulur ve tam ordan ayrılacakları sırada tekrar o akşam ki gibi kendilerine ölüm kabilesi diyen garip insanların etraflarını çevrelediğini görür.  Kuro onlarla dövüşür ve Keita da bir şekilde bu kıza yardım etmek isterken ölüm kabilesinden gelen adam tarafından kalbinden vurularak ağır şekilde yaralanır.Kuro bunu görüp hemen Keita’yı alır ve hayatını kurtarmak için onunla birbirlerinin kalplerini değiştirerek sözleşme yapmasıyla asıl macera başlar.

    

   İlk olarak konusunu okuyup beğendiğim bu animenin bittiğinde beni bu kadar etkileyeceğini ummazdım gerçekten. Animeye dönecek olursak üçüzler sistemini biraz anlatmaya çalışacağım sizlere.

   Aynı  terayı paylaşan fakat üç farklı hayatı simgeleyen bir sistemdir bu. Üçüzlerden biri %50 oranla kök, diğer ikisi de %30 ve %20 teraya sahip olan yedeklerden oluşur. Eğer bu üçünden biri şans eseri birbirleri ile karşılaştıklarında terası az olan sistem tarafından kısa bir süre içerisinde hastalık,kaza vb. şekillerde hayatını kaybedip yok olurlar.Yok olan yedeklerin terası da  köke aktarılır.Eğer kök bütün yedekleri ile karşılaşır sa ve yedekleri ölürse tüm tera ve talih köke geçer ve üstün kök olur.Bu aynı Jet Li’nin filmi TEKte  ki  sisteme benzemektedir.Benzerini öldür gücü sana geçsin hesabı.Yalnız orda benzerler öldüğünde eşit olarak yayıldıysa da Kurokami de bu sadece kök olan kişiye aktarılmakta.

   

   Böyle ilginç ve güzel konulu serininde karakter tasarımları, müzikleri de gayet başarılı özellikle o biterken gösterilen bölüm çok basit görünse de gayet hoş bir mantıkla ilerlemektedir.

   Serinin konu anlatımı gerçekten başarılı olmuş insan seyrederken her bölümde hayranlığı artıyor doğrusu. Hele ki başlarda o Kuro- Keita çekişmeleri ve etrafta ki komik olaylar size çok iyi gelecektir. Yalnız animenin ortasından sonra ciddi şekilde bir iki bölüm tökezlese de sakın pes etmeyin derim. Ondan sonra öyle bir toparlıyor ki vay be diyorsunuz. Uzun soluklu bir animenin konu içeriği olarak nasıl 23 bölüme güzelce yedirildiğine şait oluyoruz resmen.Boyuna göre çok çakal ve obur Puni Puni!

   Kurokami ilginç konusu, güzel tasarımları ve müziklerine rağmen sonu biraz yavan kalmış doğrusu. Aslında öyle çok ahım şahım bir son değil ya da berbat bir sonla bitmiyor seri ama içinizden “burasını daha iyi yapabilirlerdi” diye de demekten alamıyorsunuz kendinizi.Sonuç olarak  ufak tefek şeyleri görmezden gelirseniz sizi harika bir anime bekliyor olacak kesinlikle tavsiye ederim.  

Şimdi kuro’nun Steiner ile olan savaşından bazı karelerle sizleri başbaşa bırakıyoruz görüşmek üzere efenim bol animeli ve mangalı günler dilerim 🙂  

 Tek yumrukla motor parçalayan Kro! 
ehehe pardon “u” yu koymayı unutmuşuz…

 Bu sahneden sonra Kuro, Matrix 4 için  teklif aldığını sadece Anime Günlüğüne itiraf etti!

  

Yattaa – aaa!
Kuro’nun ünlü apargatı.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir