0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second
Midori No Hibi
Diğer Adları:  Midorili Günler,美鳥の日々, Midori Days, My Days With Midori
Tür:  Komedi, Okul, Ecchi
Bölüm: 13
Ülke: Japonya
Firma/Stüdyo: Studio Pierrot, Bandai Visual, Shogakukan, TOHO
Yönetmen: Tsuneo KOBAYASHI
Orijinal Eser: Kazurou INOUE
Müzik: Yoshihisa HIRANO, Yoshiyuki ITO
Kategori: Tv Serisi
Yapım Yılı:  2004
Senaryo: Kazuhisa SAKAGUCHI, Mamiko IKEDA, Shinya KAWABATA, Takuya SATO
Karakter Tasarımı: Kusumoto Yuuko
Dizayn: Yuko KUSUMOTO

“ Selam ben Sawamura Seiji.
17 yıl 2 ay boyunca hiçbir sevgilim olmadı. Tam 20 kez reddedildim”İşte bu sözlerle başlayan animemizin baş kahramanı Seiji kendi dediği gibi çıkma teklif ettiği kızlardan tam tamına yirmi kez red cevabı almış biridir. Tüm hayatı boyunca sadece beraber olacağı bir kız arkadaş arıyordur. Aslında kendisi tamamen sıradan bir lise öğrencisidir ve sıradan da bir hayatı vardır.
Sawamura Seiji tam anlamıyla okulun kabadayısıdır. Sert ve kaba biri olduğu kadar, “şeytanın sağ eli” dediği sağ eli ile çok güçlüdür ve çok iyi bir şekilde dövüşmektedir. Aslına bakarsanız Seiji’nin kız arkadaş bulamamasının tek sebebi de budur. Sınıfta ki herkes özellikle de kızlar Seiji den ölesiye çok korkarlar,  hatta sınıfta ki sıra düzeni bile değişmiştir bu korkudan.


Ne Bakıyonuz Lan!Okul dönüşü yine bir kız tarafından reddedilmiş olarak eve dönen Seiji, neden güçlü sağ elini uzattığı her kız kendisini reddettiğini sorgular. Hayatının sonuna kadar yalnız kalacağını düşünür ve nasıl olursa olsun sadece bir kız arkadaşının olmasını diler. Seiji bunları dile getirirken garip bir kız sesi duyar ve o anda şok olur! Artık güçlü sağ elinin yerinde Midori Kasugano adında bir kızı görmesiyle komedi fırtınası dolu animemiz başlar.

Sawamura Seiji’nin sağ elinde ki kız Midori ise, uzun yıllardır Seiji’ye delicesine âşıktır ama çok utangaç olduğundan dolayı Seiji’ye duygularını hiçbir zaman açıklayamamıştır. 
Seiji’nin sağ elinde olduğunu görünce resmen mutluluktan deliye döner, artık çok sevdiği Seiji-kun ile 24 saat boyunca beraber olacaktır.
Midori için harika olan bu durum, Seiji için tam tersi işler. Artık o çok güvendiği sağ elinin içinde bulunduğu anormal durumu herkesten olabildiğince saklamak zorunda kalır.


Bence romantik türden şeyleri sevmeyenlerin bile mutlaka seyretmesi gereken çok güzel ve acayip komedi bir seridir Midorili Günler.  Karakter tasarımından tutunda müzik uyumuna kadar çok güzel yapılmıştır. 
Seiji’nin bütün bu garipliklerinin üstüne bir de çok çatlak ablası ziyarete gelir. Psikopat abla da kardeşi ile türlü şekillerde uğraşması ve özellikle Midori’nin utangaç tavırlarla ve tüm sevimliliğiyle Seiji’yi ne kadar çok sevdiğini anlatırken ki tavırları görülmeye değerdir.
On üç bölümlük bu harika seriyi kesinlikle kaçırmamanızı öneririm.

Tavsiyeyi dinlerseniz yerinde olur. Yoksa size Seiji’ye yaptıklarımın aynısını yapmak zorunda kalırım uyarmadı demeyin.Nihehe

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “Midori No Hibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir