0 0
Read Time:2 Minute, 26 Second

 

Minare son 3.2.1!

Yayın!

 

 

Nami yo Kiitekure

Diğer Adları: Nami yo Kiite Kure, Wave, Listen to Me!

Tür: Komedi, Dram, Romantik, Seinen (Şiddet)

Bölüm: 12

Ülke: Japonya

Firma/Stüdyo: Sunrise

Yapımcı: Mainichi Broadcasting System, Kodansha, DMM pictures, DMM Music

Yönetmen: Minamikawa, Tatsuma

Orijinal Eser: Samura, Hiroaki

Müzik: Iwasaki, Motoyoshi

Kategori: Tv Serisi

Yapım Yılı: 2020

 

Hikâyemiz köri restoranında çalışan Koda Minare’nin, sevgilisinden ayrıldığı beşinci günün akşamı barda içerken başlar. Hiç tanımadığı Matou, Kanetsugu adında ki adama tamamen rahat bir şekilde içini döker. Tabi bu iç dökme olayı tamamıyla kendi usülüyle olur. Hiç durmadan ve kekelemeden yüksek sesle sevgilisinin ne kadar adî biri olduğundan bahsedip durur. MRS’de Radyo Yönetmeni olan Matou, gelişi güzel zorlanmadan konuşan bu kadın ilgisini çekmiştir ve tüm konuşmayı kaydeder.

Ertesi gün restoranda çalıştığı esnada, radyoda kendi sesini duyan Minare deliye dönüp bir hışımla radyoya hesap sormaya gitmesiyle artık Koda Minare için işler eskisinden çok daha farklı bir hal alacaktır.

Nami yo Kiitekure, gerçekten çok beğendiğim farklı ve eğlenceli bir animeydi. Yirmili yaşlarında genç bir kadın olan Koda Minare’nin köri restoranı çalışanıyken, birden acemi bir DJ olma serüvenini ve bu yolda yaşadığı ve hayatında ki tüm olumsuzlukları çok eğlenceli bir şekilde anlatılmış.

 

Sanki Gerçekmiş gibi

Anime içerisinde yer yer yapılan gerçek hayattan göndermelerle çok zekice süslenen yapım sanki animede ki kişilerin gerçekten varmış gibi hissettirmesini sağlayan hoş detaylar araya ustaca serpiştirilmiş.

Konusu gereği de gerçek hayata bu kadar benzemesi de ilerde gerçek insanların, (Live Action) denen film projesinin de çok rahat olabileceğinin göstergesiydi adeta.

Grafik ve Kurgu

Samura, Hiroaki’nin kaleminden çıkan mangasından birebir uyarlanan animenin, grafiklerine gelecek olursak eğer çok hoş renk paleti geçişleri vardı. Kimi sahnelerde pastel tonlarda renklerden normal tonlara geçişleri gayet hoş düşünülmüş bir detaydı.

Serinin konusu iyi düşünülmüş, insanı hiç sıkmayan ve hikâyeyi gayet akışkan bir şekilde ilerleten kurgusu ile de çok başarılı buldum.

Usta işi seslendirme ve Müzik

Ama hepsinden öte animenin seslendirme sanatçılarından olan Sugiyama, Riho’ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor sanırım. Baş rol Koda Minare’yi seslendiren sanatçı adeta tam bir baş yapıt ortaya koymuş.

Serinin çok beğendiğim bir diğer yeri ise tacica’nın “aranami” adlı açılış ve Harumi’nin “Pride” adlı kapanışta çalan o harika müzikleri oldu.

Koda Minare’nin (Wave, Listen to Me!) seslendirme sanatçısı Sugiyama Riho, sektördeki insanlar tarafından “anime sesi” olmadığı için animeye giremediği söylendi! Bu eleştirilere rağmen pes etmeyip tam bir baş yapıt ortaya koymuştur.

Peki ya Manga?

Aynı zamanda Blade of the Immortal adlı serinin de çizeri olan Samura, Hiroaki, Nami yo Kiitekure’nin mangasında ise sanki eskiz çalışmalarının son aşamasıymış gibi hissettiren değişik ve güzel bir çizime sahip.

Pandeminin kasıp kavurduğu içinde bulunduğumuz şu dönemlerde evde güzel vakit geçirmelik bir şeyler arıyorsanız eğer, Kodansha’ın yapımcılığını üstlenip, Sunrise stüdyosundan çıkan bu güzel animeye kesinlikle bir şans vermenizi tavsiye ederim.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu
info@klavyeizi.com

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.