0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second


Diğer Adları:  ライドバック, RideBack
Tür: Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu
Bölüm: 12
Ülke: Japonya
Firma/Stüdyo: Mad House Studios
Yönetmen: Atsushi TAKAHASHI
Orijinal Eser: Tetsuro KASAHARA
Müzik: Wada Takafumi
Kategori: Tv Serisi
Yapım Yılı:  2009
Karakter Tasarımı: Satoshi TAZAKI
Dizayn: Satoshi TAZAKI

 Ü
nlü ve çok başarılı bir balerin olan Ogata Rin seyircilerin hayranlıklarıyla seyrettikleri gösterisi sırasında ayak bileğinden çok ciddi şekilde sakatlanır. Rin’in başına gelen o talihsiz kazadan sonra kendini adamış olduğu baleyi bırakmış olsa da, hayranları onu bırakmamış ve nerde görseler sürekli “baleye devam edecek misin?” tarzında sorularla sıkmaktadırlar.
Okulda ki sıradan bir günde yine kendisinin büyük bir hayranı olduğunu söyleyen bir kızla karşılaşır ve soru yağmuruna tutar. Artık bu sorulara olan sessizliğini koruyamayacak duruma geldiğini anladığı tam o sırada yakın arkadaşının sayesinde oradan kaçmayı başarır. Bu tarz olaylardan iyice bunalmış bir şekilde düşünceler içerisinde yağmur altında eve doğru yürürken, önünde ki garajın içinden gelen tuhaf sesler dikkatini çeker ve birden kocaman metal bir çift kolun garaj kapısını tutmasını görünce şok olur. Gördüğü şey bir insanın kullandığı dev kolları olan motordur. 
 
Daha henüz olayın şokunu üstünden atamamışken şaşkınlık içerisinde gayri ihtiyari garajın içine bir göz attığı sırada aniden şimşek çakar ve kendisini birden o garajın içinde buluverir. Loş bir ortamı olan garajın yanıp sönen lambasının izin verdiği kadar etrafı incelemeye çalışır. Tekrar şimşek çaktığı sırada ise tüm ihtişamı ile RideBack RV Tip L Fuego’yu görmesiyle adeta büyülenmişe döndüğü anda içerden aniden biri çıkar ve selam verir. Rin neye uğradığını şaşırır fakat bu gizemli motorların bulunduğu yerin aslında RideBack Kulübü olduğunu öğrenir.  

Rin’i karşılayan kulübün teknik sorumlusu neden RideBack’i denemediğini sorar ve üstüne çıkmasını ve hazır yağmur dinmişken dışarıda denemesini söyler. Rin bu sürüş sırasında enteresan bir şekilde tekrar dans edebileceğini düşünür ve o yıllarda ki duyguyu Fuego’nun üstünde tekrar yaşar. Ve böylece Ogata Rin’in Fuego ile RideBack macerası başlamış olur.

  Ünlü Mad House’un elinden çıkan RideBack çeşit türlü duygulara hitap eden güzel bir anime serisidir. Karakter tasarımlarından tutunda tüm çevreyi en ince ayrıntısına kadar çok güzel bir şekilde tasvir edilmiştir. Özellikle o uçuşan kiraz çiçekleri çok hoşuma gitti görülmeye değer valla.

Tüm seri boyunca RideBack’lerin o kıvrak hareketleri çok hoşunuza gidecek,  seri ilerlediğinde de  aksiyon dozunu da  iyi serpiştirmiş olduklarını görecek ve RideBacklerin savaşı hoşunuza gidecektir.

RideBackte ki o incecik kendi boyutunun on katı ekran çıkartabilen harika cep telefonlarına da hayran kaldım doğrusu gerçekte de öyle güzel telefonlar olsa süper olurdu. Serinin müziklerine değinecek olursak eğer,  açılış müziği normal seviyedeyken, RideBack’in kapanış müziğini seslendiren Younha’nın Kioku parçasına ise bayıldım valla kesinlikle tavsiye ederim.

Sonuç olarak benim için efsane serilerden olan bu animeyi kesinlikle tavsiye ederim. 


…ve son olarak Younha’nın seslendirdiği o güzel RideBack kapanış parçası Kioku.


Tercihim sadece Younha’nın söylemesi tabi öyle daha güzel oluyor ama bu da hoş olmuş.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “RideBack

  1. anime güzele benziyor tanıtımı beğendim ayrıca kapanış müziği çok güzel mp3 ünü indirim dinliyorum şu anda 🙂

  2. Selam, beğendiğine sevindim. Benim için efsane diyebileceğim güzel bir animedir. Özellikle o Kioku defalarca dinlesen sıkılmayacağın bir parçadır 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir