0 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

Rabbim insanoğlunu açlık ve sussuzlukla asla sınamasın inşallah;
Birçok resim eklene bilirdi yazıya başlanmadan önce,birçok derin cümlede kurula bilirdi aslında.Biz bunların hiç birini seçmedik.Şu ramazan ayında sadece birkaç saat oruçlu kalırken ne hisettiğinizi düşünüp bunu günlere uzatın.Açlık bu başka birşey değil.Bir annenin kendi canından ödün verip çocuğu için ölüme atlaması içten bile değildir , gelin görün ki kendi evladına aş bulamayan bir annenin durumunu eminim ki şuan hiçbirimiz anlayamayız.Bir kardeşinizin veya aile ferdinizin karşınızda açlıktan eridiğini düşünün (Allah göstermesin).
Çokta uzata biliriz bu yazıyı ama kelimelerin kifayetsiz kalıp , insan düşüncesinin mantığa ermediği zaman vardır ya işte öyle bir zamandayız.Bu nedenle sizden ricam herkes gücü yettiği kadar elinden geleni yapsın.Gerekli bilgileri aşağda vereceğim ama ondan önce bu unsurların yanında neden Somali’ye gerekli desteği sağlamamız gerektiğinin bir ufak ayrıntısını daha açayım.İşte o ayrıntı.

NEDEN SOMALİ


. Mekke müşriklerinin zulmünden hicret eden SAHABEYE kollarını açtığı için… (Habeşistana hicret eden Müslümanlar bugünkü Somali topraklarında bulunan ZEYLA şehrinde kalmışlardı)
· Medineden önce islamla tanıştıkları için..
· Asırlarca sömürülen köleleştirilen, kimliksizleştirilen bir halkın yanında olmamız gerektiği için orayı seçtik.
· 2 çocuğunu kucağına alıp 700 kilometreyi bir lokma ekmek için yaya kateden müslüman annelerin yaşadığı bir ülke olma özelliğini henüz koruduğu için Somaliyi seçtik.


Bu insanlarımıza yaşamak için ışık olalım


H.Yusuf ALAGÖZ
ABTEAM VE ABSHELL SİTELER BAŞKANI

Alıntı:
Yardım kampanyası hakkında detaylı bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılayı’nın ücretsiz bilgi ve bağış hattı olan 168’i arayabilecekler. Yardımseverler, kampanya için özel olarak açılan banka hesap numaralarından ve Türk Kızılayı’nın resmi internet sitesi, www.kizilay.org.tradresine girerek bağışta bulunabilecekler.


Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı


İnternet: www.kizilay.org.tr


Telefon: 168 ücretsiz bağış ve danışma hattı


PTT: 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki


Kızılay: Tüm şubeler


SMS yoluyla: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapılabilir.


Türk Kızılayı Mutfak Seti+Gıda Kolisi bağışı için: 200 TL’lik bağış ile 5 kişilik bir ailenin bir aylık ihtiyaçları karşılayabilirsiniz.


Ayrıca her türlü ayni bağış için 168 ücretsiz bağış hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Alıntı:
SMS İLE YARDIM


AFRİKA yaz 5601 – (Diyanet)
AFRİKA yaz 2868 – (Kızılay)
AFRİKA yaz 3072 – (İHH)


NOT : Her sms 5tl

DESTEK VEREN SİTELERİMİZ: 


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
vkopuzoglu
info@klavyeizi.com

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.